Twoje rachunki za energię nieustannie drożeją i obawiasz się, że niedługo przekroczą one Twoje możliwości finansowe? A może chcesz skutecznie uchronić się przed perspektywami podwyżek za energię, o których ostrzegają praktycznie wszystkie prognozy? Możesz skorzystać z naszej usługi zmiany dostawcy prądu, która pozwoli Ci wprowadzić oszczędności w budżecie. Oferujemy tę usługę zarówno klientom indywidualnym, chcącym lepiej zarządzać domowym budżetem, jak i właścicielom przedsiębiorstw, planującym poprawę płynności finansowej firmy lub zwiększenie zysków. W końcu obecnie mamy w Polsce jeden z najlepszych okresów gospodarczych i warto tę szansę jak najlepiej wykorzystać.

dostawca prądu naprawia zasilanie

Zmiana dostawcy prądu
– czy to się opłaca?

 

Energia potrzebna jest na co dzień nam wszystkim, zarówno w budynkach mieszkalnych, przemysłowych jak i w biurowcach. Nawet wprowadzając odpowiednie oszczędności nie unikniemy tego, że jest to, obok rachunków za zużycie wody, jeden z naszych podstawowych comiesięcznych wydatków. Niestety, ceny za prąd nieustannie rosną, a my niejednokrotnie podchodzimy do tego, jako to przykrej konieczności, której nie da się uniknąć. Ale nawet tak wydawałoby się banalna rzecz jak zmiana dostawcy prądu może doprowadzić do tego, że za rachunki energetyczne będziemy płacili nawet o ¼ mniej. Nie jest to czynność wymagająca od nas ani dużej ilości czasu ani dodatkowych funduszy, więc tym bardziej powinniśmy skorzystać z tego typu okazji.

Warto pamiętać o tym, że urządzeń elektrycznych jest wokół nas coraz więcej i pomimo wprowadzania różnorodnych energooszczędnych rozwiązań, wszelkie prognozy wskazują, że będziemy z roku na rok potrzebowali coraz więcej energii, żeby móc dopasować się do zmian zachodzących wokół nas. Podobnie prognozy dotyczące cen za energię nie są optymistyczne dla naszego kraju – z roku na rok nasze rachunki będą najpewniej nieuchronnie rosły. Jeśli nie podejmiemy odpowiednich kroków związanych z oszczędzaniem, możemy mieć poważne problemy z dopięciem naszych budżetów. Mowa nie tylko o przedsiębiorcach, ale również o osobach prywatnych.

żarówki w domu zasilane prądem z nowego źródła

Jak dokonać zmiany dostawcy prądu?

 

Zmiany dostawcy prądu możemy dokonywać dowolną ilość razy. Możemy także wracać do poprzedniego dostawcy, jeżeli z jakichś przyczyn okaże się on dla nas bardziej korzystny. Wbrew pozorom rynek dostawców prądu w Polsce jest zróżnicowany i mamy w czym wybierać. Ważne jest to, abyśmy spośród dużej ilości ofert wybrali taką, która akurat dla nas stanowi najlepsze z możliwych rozwiązań. Przed dokonaniem wyboru pamiętajmy, aby sprawdzić realne koszty opłat, nie tylko za samą dostawę prądu, ale również wszelkie możliwe opłaty około taryfowe.

Zapewne też ważnym elementem będzie dla nas okres wypowiedzenia umowy, elastyczność terminu płatności czy sposób ich dokonywania. Pomimo tego, że prawnie dostawcy są zobowiązani do przestrzegania szeregu zasad, takich jak równoprawne traktowanie klientów czy uczciwe praktyki handlowe, lepiej szczegółowo zapoznać się z warunkami umowy i jeśli coś wydaje nam się nietypowe lub niezrozumiałe, zasięgnąć porady specjalisty. Ze swojej strony proponujemy usługę wyboru odpowiedniego dostawcy prądu. Oczywiście sprawdzamy dokładnie zarówno nowego dostawcę, jak i wszystkie elementy umowy. Po konsultacji z klientem wybieramy taką opcję, która będzie najlepiej dopasowana do jego potrzeb. Dzięki pomocy profesjonalnego doradcy energetycznego masz pewność, że nie dokonasz złego wyboru, a oferta, na którą się zdecydujesz pozwoli Ci dokonać realnych oszczędności w Twoim budżecie.

Jeżeli masz pytania odnośnie tej oferty lub chcesz dowiedzieć się więcej o naszych usługach, to zachęcamy do kontaktu z doradcami energetycznymi firmy Assiduus Energia. Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania. Przypominamy, że świadczymy kompleksowe usługi związane z wprowadzaniem nowych rozwiązań energetycznych, więc jesteśmy w stanie wybrać dla klienta najlepszy sposób dokonywania oszczędności na energii. Być może znajdziemy dla Ciebie lepsze rozwiązanie lub bardziej opłacalne będzie skorzystanie z szerszego pakietu usług energetycznych.