Inwestycje w odnawialne źródła energii opłacają się nie tylko pod względem ochrony środowiska naturalnego, ale także, odpowiednio zrealizowane, mogą stanowić poważne odciążenie naszego budżetu. Mowa tutaj zarówno o osobach prywatnych jak i o właścicielach przedsiębiorstw (nie tylko z branży przemysłowej). Nie zawsze jednak istnieje możliwość opłacenia całej inwestycji z własnej kieszeni. Nie zawsze też jesteśmy w odpowiedniej sytuacji, żeby skorzystać z funduszy unijnych i krajowych dofinansowujących tego typu działania. Oczywiście nasi doradcy energetyczni sprawdzają dokładnie, czy dany klient spełnia wymogi stawiane w określonych projektach dofinansowujących inwestycje w OZE, ale może zdarzyć się tak, w że w danym czasie nie ma akurat odpowiedniego projektu. W takim przypadku doradzamy odpowiednie działania, które mogą pomóc pozyskać zewnętrzne fundusze na OZE z innych źródeł. Jednym z takich źródeł dodatkowej gotówki są oczywiście pożyczki.

kobieta trzyma w dłoniach pieniądze z pożyczki na oze

Czy warto zaciągnąć pożyczkę na OZE?

 

Pożyczki kojarzą się zwykle z dodatkowym obciążeniem finansowym i problemami z płynnością finansową. Niekoniecznie jednak musi tak być – jeżeli odpowiednio przemyślimy cel pożyczki i wybierzemy starannie zaufanego pożyczkodawcę oraz dobrze dobraną ofertę, to może ona stanowić początek intratnej inwestycji. Jednym z takich przykładów jest inwestycja w odnawialne źródła energii. Ponieważ jako Assiduus Energia zajmujemy się kompleksową pomocą w zakupie oraz instalacji fotowoltaiki oraz pomp ciepła, to w ramach naszej codziennej pracy współpracujemy z klientami także przy organizowaniu funduszy na te inwestycje. Dzięki gruntownej znajomości rynku finansowego możemy bez problemu dobrać odpowiednią pożyczkę, która nie obciąży zanadto portfela klienta, a jednocześnie pozwoli na zdobycie sumy pieniędzy potrzebnej do pełnego zrealizowania inwestycji w OZE na wysokim poziomie.

Przy planowaniu zakupu instalacji fotowoltaicznych czy pomp ciepła bardzo ważnym elementem podejmowania decyzji co do konkretnego produktu powinna być jego jakość. Pamiętajmy o tym, że taka inwestycja zwraca się latami, dlatego trwałość i niezawodność produktu jest podstawowym gwarantem realizacji naszego projektu. Jeżeli nie posiadamy odpowiedniej ilości gotówki, która pozwoliłaby na zakup produktu z wysokiej półki, lepiej skorzystać z formy zewnętrznego finansowania, niż oszczędzać kupując złej jakości produkt. Dlatego oferujemy tak szeroki zakres poszukiwania źródeł pieniędzy.

żarówki i dom na trawie

Na co zwracać uwagę biorąc
pożyczkę na OZE?

 

Przede wszystkim musimy dokładnie obliczyć całkowity koszt zakupu i instalacji wybranego produktu. Z uwagi na to, że od każdej zaciągniętej sumy musimy płacić odsetki, ważne jest to, żebyśmy nie brali pożyczki większej, niż kwota, która jest nam absolutnie niezbędna. Następnie powinniśmy dobrać odpowiednią zaufaną instytucję finansową, która posiada w ofercie taką pożyczkę. Oferta powinna spełniać zarówno nasze oczekiwania jak i nie może przekraczać naszych możliwości finansowych. Bierzmy pod uwagę rzeczywistą roczną sumę oprocentowania, a nie tylko samą wysokość rat, ponieważ dodatkowe opłaty mogą okazać się kluczowe. Przy wyborze oferty warto zwrócić uwagę na pożyczki dedykowane, na przykład pożyczki termomodernizacyjne, które jak najbardziej mogą obejmować inwestycje w OZE. Często tego typu oferty są o wiele bardziej korzystne dla klienta.

Innym ciekawym rozwiązaniem są tak zwane pożyczki z umorzeniem. Jak sama nazwa wskazuje ostatnie raty tego długu zostają umorzone o tyle procent, o ile jest to przewidziane w projekcie, z którego korzystamy. Może być to projekt realizowany na przykład z Urzędów Marszałkowskich czy Wojewódzkich Urzędów Ochrony Środowiska.

Jeżeli jesteś zdecydowany na inwestycję w odnawialne źródła energii i poszukujesz źródeł odpowiedniej ilości gotówki, która taką inwestycję pozwoli Ci zrealizować, to zachęcamy do zgłoszenia się do Assiduus Energia. Pomagamy znaleźć dodatkowe źródła finansowania zarówno klientom indywidualnym, jak i przedsiębiorcom planującym modernizację swojej firmy. Starannie przeanalizujemy Twoją sytuację i potrzeby, po czym zaproponujemy Ci optymalne rozwiązania. Poinformujemy Cię ponadto o wadach i zaletach wszystkich realistycznych wariantów działania. Pożyczka na OZE może być jednym z wielu sposobów pozyskania pieniędzy na instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła lub inne produkty i usługi w ramach wprowadzania oszczędności energetycznych.