Doradztwo ASSIDUUS ENERGIA

Obniżamy koszty użytkowania energii i pokazujemy możliwości rozwoju energetycznego

Firmę Assiduus Energia tworzy zespół doświadczonych, profesjonalnych doradców energetycznych. Pomagamy klientom biznesowym, indywidualnym i Jednostkom Samorządu Terytorialnego w skutecznej modernizacji sposobów pozyskiwania i użytkowania energii. Realizujemy inwestycje z obszaru energetyki i ochrony środowiska na obszarze całej Polski. Jesteśmy jedną ze spółek Grupy Kapitałowej Assiduus, działającej na rynku finansowo–ubezpieczeniowym od ponad 20 lat.

Dlaczego warto wybrać usługi doradztwa energetycznego
Assiduus Energia?

JESTEŚMY NIEZALEŻNĄ FIRMĄ
Nie reprezentujemy konkretnych dostawców.
Działamy w interesie klienta.
Assiduus-Energia-Ikony-pakiet-HOME- zielone-11
UCZCIWIE I RZETELNIE SPRAWDZAMY MOŻLIWOŚCI KLIENTA
Sporządzamy analizy techniczne i na ich podstawie przedstawiamy realne możliwości oszczędności energii
Assiduus-Energia-Ikony-pakiet-HOME- zielone-12
ZAPEWNIAMY KOMPLEKSOWĄ OBSŁUGĘ
Korzystając z naszych usług nie musisz się martwić o żaden etap związany z planowaniem i wdrażaniem projektu. Zajmujemy się wszystkim w sposób kompleksowy.
Assiduus-Energia-Ikony-pakiet-HOME- zielone-13
GWARANTUJEMY OSZCZĘDNOŚCI
Ustalamy na czym możesz oszczędzić i jak wdrożyć najbardziej efektywny projekt w życie. Pomagamy uzyskać dofinansowanie
i wybrać odpowiednie produkty.
pieniądze oszczędzane na zarządzaniu energią
Audyty energetyczne i inwestycje w OZE

Jeżeli myślisz, że inwestycje w odnawialne źródła energii to tylko kwestia przejściowej mody, a audyty energetyczne są wyłącznie ustawowym przymusem dla dużych przedsiębiorstw, to koniecznie zapoznaj się ze zbiorem poniższych danych.

86% Polaków uważa,
że ceny prądu są za wysokie
Zgodnie z prognozami ceny za energię
będą drożeć co najmniej do 2030 roku
Według prognoz
Instytutu Energii Odnawialnej
do 2020 Polska będzie krajem

o najwyższych cenach
za energię w Europie
Podwyżki dotkną każdego:
firmy przemysłowe zapłacą prawie 9% więcej,
firmy z sektora MŚP 19%,
gospodarstwa domowe ponad 22%

Przyczyn tak złej sytuacji polskiej energetyki jest kilka. Największym „winowajcą” jest oparcie naszej gospodarki na węglu. Jak wiadomo emisja CO2 jest szkodliwa dla środowiska, dlatego jego wykorzystanie związane jest z coraz większymi dodatkowymi opłatami narzucanymi przez Unię Europejską w ramach programów ochrony środowiska. Inną istotną kwestią jest też brak inwestcji w odpowiednią modernizację wydobycia węgla (jak to robiły na przykład Niemcy), opracowanie lepszych rozwiązań w zakresie zarządzania, ani w rozwój żadnych dodatkowych źródeł energii. Argumentacja, że nasz kraj węgla ma pod dostatkiem jest wyłącznie teoretyczna. W praktyce okazuje się, że koszty wydobycia go w Polsce są na tyle wysokie, że zdarza się importować ten surowiec z tak odległych krajów jak… Australia!

Co zrobić z rosnącymi rachunkami za energię?
AUDYTY

Trzeba mieć świadomość, że każda modernizacja wymaga kompleksowego podejścia i uzależnienia jej od indywidualnych możliwości i potrzeb. Dlatego w ramach pracy naszych doradców energetycznych wykonujemy audyty energetyczne i sporządzamy odpowiednią dokumentację techniczną. To pozwala nam zebrać informacje niezbędne do ustalenia działań jakie w Twoim konkretnym przypadku przyniosą pożądane efekty.

  • Sporządzenie odpowiedniego planu działań to nie wszystko, do realizacji zmian w  zarządzaniu energią potrzebny jest określony budżet.

Nie każdy dysponuje odpowiednimi oszczędnościami, pozwalającymi samodzielnie sfinansować projekt. Dlatego oferujemy również pomoc w poszukiwania zewnętrznych form finansowania. Na bieżąco śledzimy wszystkie programy dotacji unijnych i krajowych, by móc dopasować pomysł klienta pod odpowiedni projekt.

  • Mając plan działania oraz odpowiednie fundusze pozostaje wdrożenie opracowanego projektu w życie.

Czasami w ramach termomodernizacji wystarczy wymiana okien czy ocieplenie budynku, czasami zmiana dostawcy prądu lub gazu na oferującego bardziej atrakcyjną ofertą taryfową. Jednak w wielu przypadkach te zmiany nie są wystarczające, dlatego jesteśmy w stanie zaproponować również realizację bardziej zaawansowanych zmian w zakresie energetyki. Jako doradcy energetyczni zajmujemy się od lat. Potrafimy dobrać odpowiednie produkty, ich komponenty, zanalizować plan instalacji i zatrudnić rzetelnych specjalistów. Realizujemy projekty z zakresu fotowoltaiki, pomp ciepła, biogazowni i klastrów energii. Wprowadzamy i uaktualniamy system zarządzania energią ISO 50001.

Nasze usługi doradztwa energetycznego

Jesteśmy energicznym, kreatywnym i dojrzałym biznesowo zespołem podchodzącym z otwartością do ludzi i nowych wyzwań. Posiadamy duże doświadczeniew realizacji kompleksowych projektów energetycznych – od sporządzania dokumentacji technicznej, przez audyty efektywności energetycznej, po instalację fotowoltaiki dla klientów z różnych części kraju.
Śledzimy z uwagą wszystkie atrakcyjne formy dofinansowania zewnętrznego – od dotacji unijnych po programy regionalne, szukając
dla naszych klientów jak najbardziej atrakcyjnych finansowo rozwiązań.

Nasz zespół realizował projekty

 

dla samorządów i administracji państwowej m.in. dla gmin:

| Raszyn            | Pszczyna            | Bydgoszcz            | SM Hutnik            | Ostrowiec Świętokrzyski               

| Podkowa Leśna            | Bielawa            | Polskiej Akademii Nauk            | Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego            | Polskiego Radia

 

oraz dla podmiotów biznesowych np.:

| PGNIG Termika            | PERN            | Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A.            | Jacobs Douwe Egberts Poland   

| Vectra S.A.            | Agata Meble S.A.            | Hilton

CHCESZ SKORZYSTAĆ Z USŁUG DORADCY ENERGETYCZNEGO?